nieuws over industrieel toerisme
pagina in aanmaak
Nieuws over industrieel toerisme
Hier brengen we nieuws uit binnen- en buitenlandse pers samen over de ontwikkeling van industrieel toerisme.
De verschillende artikels tonen niet alleen aan hoe men het elders aanpakt, maar ze kunnen ook ideeën leveren voor de aanpak in Vlaanderen.
Links naar vermeldingen in de pers worden opgenomen vanaf begin december 2021
- 03.12.2021 : Frankrijk: de COVID-maanden waren een moeilijke tijd voor de Association Communautaire de Développement du Tourisme Industriel, de organisatie die instaat voor de promotie en ontwikkeling van het industrieel toerisme in de 'communauté' Le Creusot-Montceau les Mines. Deze industriële steden zijn bekend als het gebied van de Schneider-groep en hier werd ook één van de eerste ecomusea gerealiseerd
- 10.12.2021 : Spanje (Baskenland): Barakaldo ontwerpt een route rond zijn industrieel en arbeidersverleden. Op basis van een overeenkomst met de Baskische regering om de toeristische troeven van de gemeente op te waarderen wordt er 183.000 euro uitgetrokken voor het project.
-
13.12.2021 : Spanje (Andalusië) : Het Andalusisische regionale Ministerie van Toerisme sponsort de virtuele rondleiding door het industriële erfgoed van Peñarroya-Pueblonuevo, zo'n 70 km van Cordoba.
* De "Cerco Industrial" in "Peñarroya-Pueblonuevo" is een indrukwekkendmaar zwaar vervuild industrieel landschap. Na het verdwijnen van de industrie hebben burgers en plaatselijke organisaties zich ingezet voor het behoud van deze sporen en doen dat nog steeds. Op 18 december 2018 werd dit oude industriegebied van zo'n 500.000 m2, wettelijk beschermd als 'Bien de interés cultural', cultureel erfgoed.
- 21.12.2021 : Spanje: in Sevilla werd door de provinciale toeristische dienste voor de zevende keer de prijs voor industrieel toerisme uitgereikt. De prijzen gingen naar de oude Cruzcampo brouwerij in Sevilla, een initiatief van Cruzcampo en haar Stichting, met de steun van Heineken España. De tweede prijs ging naar de tot jeugd- en cultuurcentrum en uitkijkpunt omgevormde silo La Campiña in Fuentes.
- 27.01.2022 : het vakantie-eiland Madeira staat niet onmiddellijk bekend voor zijn industrieel erfgoed, maar sedert januari 2012 organiseert S. João da Madeira een industrieel erfgoedroute. Op tien jaar tijd namen 283.000 personen deel aan die bezoeken